Stomatologia

Co drugi pies powyżej drugiego roku życia ma problemy w obrębie jamy ustnej. Są to choroby przyzębia, zapalenie bon śluzowych czy dziąseł. Nieleczone choroby mogą mieć bardzo groźne następstwa. Należy pamiętać, że stan zapalny powoduje rozmnażanie się szkodliwych drobnoustrojów, które mogą dostać się do krwi i razem z nią do innych obszarów organizmu, doprowadzając do zapalenia organów wewnętrznych, np. wątroby, serca, nerek. Niekiedy zaś choroby przyzębia mogą być objawem innych ciężkich chorób (mocznicy, niewydolności nerek).

Stomatologia weterynaryjna zajmuje się także leczeniem zębów. Podobnie jak u ludzi, u psów także występują zęby mleczne. Wymiana ich następuje około 4-6 miesiąca życia. Jest to dobry moment do skontrolowania stanu zdrowia zwierzęcia. Półroczny psiak powinien mieć już wszystkie zęby stałe. Jeśli do tego czasu nie pojawią się może być to objawem nieprawidłowego funkcjonowania organizmu. W naszej lecznicy pomagamy nie tylko psom. Leczeniu stomatologicznemu poddawane są także koty oraz gryzonie.

Udzielamy porad dotyczących dbania o higienę zębów i jamy ustnej, pomożemy dobrać odpowiednie środki, które umożliwią zachowanie uzębienia w dobrym stanie. Podpowiadamy także jakich produktów spożywczych, ponieważ mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie jamy ustnej. Jest to bardzo istotny aspekt profilaktyki, ponieważ wiele chorób rozwija się właśnie w tej części organizmu.

W naszej lecznicy weterynaryjnej oferujemy kompleksową pomoc stomatologiczną dla zwierząt, w tym:

  • usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwięków,
  • leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych w jamie ustnej,
  • ekstrakcję zębów,
  • zabiegi stomatologii zachowawczej takie jak wypełnienia i woski,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *