W ramach profilaktyki nasza lecznica dla zwierząt w Warszawie oferuje między innymi:

  • pełen zakres szczepień przeciwko powszechnie występującym chorobom zakaźnym dla wszystkich zwierząt,
  • szczepienia przeciwko wściekliźnie,
  • zabezpieczanie przed kleszczami,
  • zabezpieczanie przed pchłami,
  • dobranie diety (do wieku, stanu zdrowia, wielkości, rasy)
  • odrobaczanie dorosłych i młodych zwierząt
  • udzielamy porad (w szczególności dla osób, które po ras pierwszy podejmują się opieki konkretnego gatunku, a nawet rasy).

ODROBACZANIE

Pasożyty wewnętrzne zwierząt mogą być przyczyną wielu zoonoz – czyli mogą przenosić się na ludzi. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie naszych psów i kotów- regularnie i odpowiednimi środkami, które pomożemy Państwu wybrać w czasie okresowych wizyt kontrolnych. Oferujemy szeroki wybór preparatów- pasty, tabletki, środki typu spot-on. Należy odrobaczać swoje pupile co 3 miesiące. W przypadku podejrzenia zarobaczenia zwierzęcia wykonujemy badanie parazytologiczne kału, aby zbadać je na obecność pasożytów.

SZCZEPIENIA

Istnieją szczepionki zasadnicze i dodatkowe. Zasadnicze powinno otrzymać każde zwierzę, należą do nich szczepienia przeciwko wściekliźnie, parwowirozie, chorobie Rubartha, nosówce – które dotyczą psów oraz przeciwko panleukopenii oraz katarowi kociemu. W Polsce obowiązkiem właściciela jest coroczne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Od jakiegoś czasu zaleca się również ochronę kotów. Chronią one nasze zwierzęta przed groźnymi chorobami zakaźnymi. Mogą je Państwo wykonać w naszym gabinecie. Posiadamy również rozszerzony zestaw szczepień, który zabezpiecza przed zasadniczymi chorobami zakaźnymi jak i dodatkowymi, które należy zastosować, gdy zwierzę ma tryb życia zwiększający ryzyko zachorowania (np. leptospiroza, kaszel psiarniowy, herpeswiroza, grzybica skórna, białaczka kotów, chlamydofilozy).

ZABEZPIECZANIE PRZED KLESZCZAMI I PCHŁAMI

Należy pamiętać o zabezpieczaniu zwierząt nie tylko przed pasożytami wewnętrznymi, ale również zewnętrznymi takimi jak kleszcze, pchły, wszoły. Ta część profilaktyki jest bardzo istotna, zwłaszcza ze względu na duże ryzyko wystąpienia babeszjozy. Proponujemy obroże lub środki typu spot-on.

BADANIA KONTROLNE

Nie wszystkie choroby możemy rozpoznać tylko po objawach, które zwierzę manifestuje. Wiele z nich przez długi czas przebiega bezobjawowo, dlatego należy wykonywać badania kontrolne- badanie krwi – morfologię i biochemię oraz badanie moczu, aby w pełni monitorować stan zdrowia naszego pupila.