Diagnostyka

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Gabinet zaopatrzony jest w nowoczesny aparat USG. Badanie ultrasonograficzne, jest to badanie nieinwazyjne. Nie jest przy nim z reguły wymagane znieczulenie. Jedynym warunkiem jest 12-godzinna głodówka przed zabiegiem. Wykonania badania USG umożliwia ocenę zarówno narządów wewnętrznych, jak i struktur położonych powierzchownie. Wykonujemy badania narządów jamy brzusznej, układu moczowo-płciowego oraz zmian zlokalizowanych podskórnie np. ropni, krwiaków. Przeprowadzamy badania przeglądowe oraz celowane – w zależności od objawów oraz ewentualnych wcześniejszych czynności diagnostycznych.

 

DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA

W naszym Gabinecie wykonujemy badanie morfologiczne i biochemiczne krwi, badanie moczu oraz kału, wykonanie zeskrobin, posiewów, wymazów oraz testów. Jesteśmy w stanie wykonać także badania w kierunku boreliozy po zmianach spowodowanych ugryzieniem kleszcza, jak też wskazujące na rodzaj alergenów przy alergii pokarmowej. Wykonujemy badania ogólne oraz kierunkowe, pozwalające na potwierdzenie diagnozy lub wskazujące na wykonanie dodatkowych badań. W Gabinecie znajduje się laboratorium, dzięki czemu wyniki przekazujemy od ręki.

W ramach kompleksowej diagnostyki nasi lekarze weterynarii wykonują:

  • badania laboratoryjne (m.in. morfologię krwi, badanie moczu, badanie kału, badanie mykologiczne)
  • USG (narządów wewnętrznych, struktur położonych powierzchownie)
  • wymazy(ze skóry, z ropni, z przetok, zakażonych ran, błon śluzowych)
  • zeskrobiny lub wycinki skórno-mięśniowe (materiał pobierany głównie ze skóry przy toczących się procesach zapalnych, grzybicy, zmianach nowotworowych)
  • testy (np. wykrywające boreliozę)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *